tablet

W poszukiwaniu taniego Tabletu

Tablety, wprowadzone na rynek już dobre kilka lat temu, nadal stanowią jedno z chętniej kupowanych urządzeń elektronicznych. Ich miłośnicy doceniają przede wszystkim ich ogromną mobilność zapewniającą możliwość zarówno rozrywki, jak i pracy w praktycznie każdym miejscu. W szerokiej ofercie tych urządzeń znajdziemy zarówno modele dla najbardziej oszczędnych, które kupimy już za około 300 zł, jak też modele dla bardzo wymagających, za które zapłacimy nawet kilka tysięcy zł.

Jaki tablet kupić w cenie do 1000 zl?

Większość osób korzystających z tabletów szuka jednak czegoś raczej ze średniej półki cenowej, wychodząc z założenia, że właśnie takie urządzenia są najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też dziś przyjrzymy się kilku modelom, których cena oscyluje w okolicach 1000 zł.

tanie tablety

Tablet Lenovo Yoga Tab 3

Na pierwszy ogień niech pójdzie tablet Lenovo Yoga Tab 3, który kupimy za mniej więcej 900 zł. Ten 10-calowy sprzęt może pochwalić się 4-rdzeniowym procesorem i 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci do przechowywania plików i aplikacji. Pamięć wewnętrzna może zostać oczywiście rozbudowana na pomocą karty microSD. Tym, co wyróżnia Lenovo Yoga Tab 3, jest nie tylko możliwość ustawienia go w 4 pozycjach, czy obrotowy aparat o rozdzielczości 8 Mpix, ale przede wszystkim bardzo przydatna technologia AnyPen umożliwiająca stosowanie praktycznie każdej formy rysika (jako rysik mogą służyć nam tak skrajnie różne rzeczy jak spinka do włosów i śrubokręt).

Tablet Huawei MediaPad

W podobnej cenie kupimy również tablet Huawei MediaPad T2 10.0 Pro, który pochwalić należy za bardzo dobre parametry. 10-calowy ekran wyświetla obrazy w jakości Full HD, a za sprawną pracę urządzenia odpowiada 4-rdzeniowy procesor wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzną o pojemności 16 GB można bez problemu powiększyć przy wykorzystaniu karty microSD. Niewątpliwą zaletę tego modelu stanowi wbudowany modem 4G, który wspiera tradycyjny moduł łączności Wi-Fi. Łączność z innymi urządzeniami ułatwi nam również moduł Bluetooth oraz zestaw złączy. Ponadto tablet ten wyposażono w aparat tylni o rozdzielczości 8 Mpix oraz przednią kamerkę o rozdzielczości 2 Mpix.

Tablet HP Detach 2x
Nieco więcej, bo około 950 zł będziemy musieli zapłacić za tablet HP Detach 2x. Również ten model wyposażony jest w 10-calowy ekran, 4-rdzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Dysponuje on jednak znacznie większą pamięcią wewnętrzną (32 GB), którą, jak w przypadku modeli opisanych powyżej, również można rozbudować za pomocą karty microSD. Największą zaletą tego modelu jest jednak możliwość podłączenia do niego stacji dokującej z klawiaturą i touchpadem, dzięki czemu tablet ten przekształcić można w klasyczny netbook. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy zamierzają wykorzystywać tablet nie tylko do rozrywki, ale także, a może przede wszystkim, do pracy.

Tablet Samsung Galaxy Tab A

Ostatnią propozycję stanowi tablet Samsung Galaxy Tab A. Za płynne działanie tego 10-calowego urządzenia wyświetlającego obrazy w rozdzielczości Full HD odpowiada 8-rdzieniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Do przechowywania plików posłuży nam pamięć wewnętrzna o pojemności 16 GB, bądź, w razie potrzeby, dodatkowo karta microSD, którą z łatwością zamontujemy w tym urządzeniu. Robienie zdjęć umożliwia aparat tylni o rozdzielczości 8 Mpix, a łączność umożliwią nam wbudowane moduły 4G, GPS, Wi-Fi oraz Bluetooth. Cena tego urządzenia oscyluje w granicach 900 zł.