iphone seven

Szkło hartowane na iPhone 7 – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Marka Apple znana jest wśród użytkowników smartfonów na całym świecie. Produkty sygnowane przez tą firmę znane są z jakości ich wykonania, wydajności i szybkość działania, a także stabilność systemu. Nie są to jednak urządzenia tanie i choćby z tego powodu warto zainwestować w odpowiedniej jakości szkło hartowane, które pozwoli nam zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania naszego smartfona.

Argumentem przemawiającym za zakupem hartowanego szkła do Iphone 7 jest fakt, że telefony tego typu nie należą niestety do najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu do innych modeli stosunkowo łatwo jest je zarysować czy zniszczyć obudowę, choćby zadrapaniami, które pojawiają się naturalnie w trakcie normalnego użytkowania telefonu. Ważne jest też jednak to, aby szkło dobrać właściwie, aby spełniało ono kilka warunków, które decydują o jego przydatności. Przede wszystkim szkło powinno mieć odpowiednie wymiary. Musi ono zakrywać cały ekran. Zadbajmy też o odpowiednią jego grubość oraz twardość. Jeżeli szkło zostanie niewłaściwie dobrane, to obniżymy w ten sposób jakość ochrony wyświetlacza.

Kiedy powierzchnia szkła będzie idealnie przylegać do ekranu, bez wystawania na zewnątrz, czy też braków wewnątrz, to unikniemy powstawaniu zadrapań na brzegach telefonu. Samo szkło powinno mieć przynajmniej 0,3 milimetra grubości. Zagwarantuje ona nam ochronę nawet przy upuszczeniu telefonu na podłogę czy ziemie. Twardość szkła powinna być natomiast nie mniejsza niż 9 H. Ważne jest także, żeby powierzchnia szkła hartownego do Iphone 7 nie różniła się zbytnio w dotyku od oryginalnego ekranu, dzięki temu zwiększamy nasz komfort użytkowania telefonu. Ostatecznie warto wyposażyć się w odpowiednie ściereczki, które skutecznie pozwalają utrzymać czystą powierzchnie szkła.

Szkło hartowane iPhone 7
Szkło hartowane iPhone 7

Szkło możemy zamontować w jednym z setek punktów usługowych, związanych z telefonami komórkowymi, albo spróbować wykonać tę czynność samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to bowiem tak trudne, jak się wydaje. Aby prawidłowo założyć szkło hartowane na Iphone7 musimy na początku całkowicie i bardzo dokładnie oczyścić powierzchnie ekranu ze wszelkich zabrudzeń, tłustych plam oraz kurzu. Czynimy to czystą ściereczką, wykonując ruchy w jedną stronę. Kolejnym krokiem jest po prostu przyłożenie szkła hartowanego do ekranu i ułożenie go tak, aby idealnie pasował do ekranu, bez odstawania w dowolną stronę. Kiedy uznamy, że wszystko jest w porządku i szkło nie zasłania aparatu czy głośnika, po prostu zdejmujemy folie, a powłoka sama przykleja się do ekranu.